| Anonimus4251 a întrebat:

Bună.Sunt noua pe acest site si m-am gandit sa cer si eu ajutorul.
Acum sunt in vacanta dar sunt a 8 a practic.

La anul dau examen si vreau sa ma apuc sa invat speciile.

Cum sa le invat repede si eficient?

Care sunt cele mai date?

Ce credeti ca va pica?

Multumesc anticipat! Dau funda
PS:Scuzati cateogoria, aici se raspunde repede

Răspuns Câştigător
| Ara997 a răspuns:

Biologia de clasa 9-a sa inteleg.
ok vezi cum retzi mai repede informatia? cand asculti, cad citesti cad o vizualizezi?
multi au mmorie vizuala, atunci ar fi indicat sa inveti cu atlas, imagini, tabele, clasificari toate pe suport scris, afisate pe peretii camerei usa etc.
pentru cei care invata scriind, efectiv iei o foaie si incepi sa insiruiesti informatia din memorie
auditiv, o citesti cu voce tare, si / sau o inregistrezi si o asculti de mai multe ori
unii combina cele 3 stiluri de memorare

| Anonimus4251 explică (pentru Ara997):

Cred ca prin scriere le invat mai repede

4 răspunsuri:
| Necunoscut112 a răspuns:

Ori esti nouă, ori ştii că aici se răspunde cel mai repede.

| Anonimus4251 explică (pentru Necunoscut112):

Sunt noua in sensul ca acum am cont ai pot posta

| Anonimus4251 explică:

Oricum dau la anul, ma refer la clasa a 8 a, la capacitate.
Am facut modele si am proobleme decat la specii sa le repet sa le invat