| anonim1995567 a întrebat:

Buna, sunt pe automatizari si as vrea sa ma transfer pe sem 2, la un alt liceu pe stiinte sociale, unii spun ca pot, altii ca nu pot, ma puteti ajuta?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Transferul cu schimbarea profilului se poate face, de regula, numai in vacanta de vara si daca media ta de promovare a clasei este cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa de transfer. De asemenea este necesar ca transferul sa fie aprobat de CA al liceului de transfer si sa reusesti la examenul de diferenta.