| TuuistBoy14 a întrebat:

Scuze de categorie. Daca ma puteti ajuta si pe mine. Sunt clasa a 8 a si la vara dau examenele de capacitate. Si nu stiu profilul... Am asa : stiinte sociale, electronica automatizari, mate-info. Media generala 5-8 : 9.04. Media de admintere la stiinte sociale : cea mai mica 7.50 si cea mai mare 9.80, la electronica automatizari 7.11 si cea mai mare 9, la mate info 8.20 cea mai mica si 10 cea mai mare. In examene cred ca voi lua 7.50-8.50 si la mate 6.50-7.50. As vrea sa stiu si ce materii voi studia la liceu si la ce materii voi da bac-ul. Dau funda la cel mai bun raspuns!

1 răspuns:
| andreeaoprea a răspuns:

Iti recomand mate-info si mai tarziu sa te axezi pe informatica. Nu inteleg de ce iti faci griji pentru bac de acum. In 4, 5 ani sigur se mai schimbalaughing. In principiu aici se da la romana, matematica M1, una din :biologie, fizica, chimie, informatica. o limba straina...dar exact cum va fi atunci nu stiu sa iti spun. Eu am prins varianta in care dadeam pe parcursul anului competentele alea stupide. Am fost prima generatie, dar am impresia ca s-a mai schimbat iar ceva.