| TuuistBoy14 a întrebat:

Scuze de categorie. Daca ma puteti ajuta si pe mine. Sunt clasa a 8 a si la vara dau examenele de capacitate. Si nu stiu profilul... Am asa : stiinte sociale, electronica automatizari, mate-info. Media generala 5-8 : 9.04. Media de admintere la stiinte sociale : cea mai mica 7.50 si cea mai mare 9.80, la electronica automatizari 7.11 si cea mai mare 9, la mate info 8.20 cea mai mica si 10 cea mai mare. In examene cred ca voi lua 7.50-8.50 si la mate 6.50-7.50. As vrea sa stiu si ce materii voi studia la liceu si la ce materii voi da bac-ul. Dau funda la cel mai bun raspuns! big grin

1 răspuns:
| Bellatores a răspuns:

Depinde si de liceul la care studiezi, dar pot sa iti fac o analiza scuccinta la cele de mai sus.Media ta este destul de mare ca sa te duci la un profil slab, parea mea.Deci,din cate stiu la automatizari se da in fiecare an teza obligatorie la fizica, sa asa se da la noi.(nu stiu, destul de grea fizica de liceu), mate info, unde sunt eu..noi dam teze la bio sau chimie sau fizica, mate, romana si informatica, si la bac va fi la fel..la alegere, intelegi? e destul de greu dar daca perseverezi trebuie sa reusesti.Bafta!