| anonim_4396 a întrebat:

Buna sunt un elev din Ramnicu Valcea, clasa a 8-a... as vrea sa urmez un profil de informatica sau orice are lagatura cu tehnologie, dar sa nu fie multa matematica xD nu as vrea sa studiez numai matematica happy cine ar vrea big grin spuneti-mi un liceu mai usor si un profil, va multumesc foarte mult! La revedere big grin

Răspuns Câştigător
| Sorinaaa10 a răspuns:

Te poti duce pe profil de mate info pentru ca doar acolo poti merge mai departe cu tehnologia, dar acest profil se bazeaza pe matematica foarte multa si sa stii ca nu exista un profil special pentru tehnologie ci doar mate-info intensiv engleza te mai poate ajuta! Sper am fost de folos!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ceea ce vrei tu si anume informatica fara matematica nu o sa intalnesti

| neutrino a răspuns:

Informatica fara matematica nu se poate.

| Dugalle a răspuns:

Liceu : matematica informatica sau orice alt profil. Eu am zis-o de multe ori si o zic in continuare. Am terminat liceul la uman si acum sunt la calculatoare in anul 2.
Facultate : Calculatoare si Tehnologia Informatiei sau Automatica dar aici se adauga niste fizica.

Oricum, anul 1 o sa faci mate la ambele specializari de licenta dar doar anul 1.