| LaElly11 a întrebat:

Știe cineva cum se vor desfășura cursurile la universitățile Titu Maiorescu și Spiru Haret din București?

1 răspuns:
| Sonia822 a răspuns:

In primul rand dupa ce le termini, studiile nu vor fi recunoscute. Cand angajatorii vor auzi de spiru, li se va ridica parul pe ei. Foarte greu sa-ti gasesti job daca termini o particulare. Gasesti in vanzari, pe la depozite, prin market. Ca si cum n-ai studii, ca si cum ai doar liceul. La maiorescu ar mai fi ceva cu dreptul, dar de obicei termina cei cu pile si relatii, care stiu sigur ca se integreaza undeva, dar n-au cap pentru a termina dacultatea la stat. Desi pare greu, iti spun ca e mai bine sa stai un an acasa, sa inveti temeinic, sa dai la stat, pana cand greseala nu va deveni prea mare, si apuci sa si termini o particulara. Ani si bani pieruti, viitorul terminat.