| darry22 a întrebat:

Buna!
Știți cumva la ce punctaje s-au obținut in anii trecuți premiile I,II si III la olimpiada de lb si lit romană, etapa județeana?
(-Ma interesează in special județul Dolj;
-La 90p ce premiu s-ar lua?)

Răspuns Câştigător
| carla73838 a răspuns:

Nu știu ce punctaje s au obținut anii trecuți. Un singur copil merge la județeană, ala cu cel mai mare punctaj. Nu exista o regula fixa de punctaj pentru premii. La mine, cel mai mare a fost de 90 p și merge la națională. Și eu am participat, eu cu 85 sunt pe locul 3, iar cel de pe 2 are 88.