| alle0508 a întrebat:

Bună TPU! Am nevoie de niște sfaturi... Particip la Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română și mă întrebam dacă nu mă puteți ajuta cu niște indicii... Ce sfaturi aveți, ce îmi recomandați?

1 răspuns:
| Sergiu38Roma a răspuns:

Salut alle0508.
In primul rind sa nu ai emotii mari. Sfatul meu este sa recapitulezi tot, ce subiecte ti-ar da la olimpiade.Nu stiu ce varsta ai tu, insa e important sa iti imaginezi ca iei o nota mare la Olimpiada.Si in fiecare seara, inainte de a adormi sa spui, felicitati alle0508 ai luat 8, 60 la Olimpiada.Si dimineata cum te ai trezit, sa spui din nou Bravo alle0508 pentru 8, 60 la Olimpiada. Daca faci acest lucru, sa stii ca o sa IEI acea nota.Important este sa recapitulezi tot, sa faci acasa ANUMITE subiecte, ca si cum ai fi la Olimpiada.Prin pregatire multa, exercitii si imaginatie REZULTATELE APAR.Pe ce data ei Olimpiada.Stii sa faci Meditatie, sa iti relaxezi Mintea si Gindurile.