| legionarul12 a întrebat:

Acum ca a inceput scoala am realizat ca liceul si profilul la care am intrat nu este de mine.Cand as putea sa ma transfer tinand cont ca inca nu s-a finalizat catalogul? va rog raspunsuri serioase. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Da, te poti transfera oricand, dar daca vrei sa intri la un profil mai bun decat la cel care esti acum, trebuie sa dai diferente.

| legionarul12 explică (pentru Jipa95):

Mersi big grin

| Jipa95 a răspuns (pentru legionarul12):

Pentru nimic

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In clasa a IX-a te poti transfera doar dupa primul semestru. In acest sens sunt prevederile Regulamentului invatamantului preuniversitar, citez:
"ART.136.(1) Elevii din clasa a IX-a se pot transfera numai după primul semestru, dacă media lor de admitere este cel puţin egală cu media ultimului admis la specializarea la care se solicită transferul. În situaţii medicale deosebite, elevii de clasa a IX-a pot fi transferaţi şi în cursul primului semestru sau înainte de începerea acestuia, pe baza avizului comisiei medicale judeţene, respectiv a municipiului Bucureşti, cu respectarea condiţiei de medie menţionate anterior."

| BiuL a răspuns:

Eu zic sa mai stai putin. Macar o luna sa vezi exact cum is profii, ce pretentii au, cat trebuie sa inveti si cum sunt colegi. Dupa cateva zile s-ar putea sa te pripesti. In primele luni nici eu nu mi-am suportat clasa si liceul dar apoi dupa ce m-am acomodat, a fost super, nu m-as mai fi mutat pentru nimic in lume.