| Andrey12 a întrebat:

Buna,TPU! Adresez o intrebatre celor care au urmat la liceu profilul mate info. Eu sunt in clasa a 9 a si nu imi place deloc,am, din punctul meu de vedere,profesori care nu imi plac deloc. Am obtinut note mari la examenul de capacitate, chiar 10 la mate.Nu mai suport ce e aici,profesorii nu imi plac si nu inteleg nimic de la ei, in special mate si informatica. Ce sfaturi imi dati? Sa renunt sau sa raman in continuare aici? Va multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Te-ai gandit ca poate nu e vorba de profesori? Ci ca e vorba de tine personal?

Oricum ar fi... realizezi ca esti singurul care poate raspunde la aceasta intrebare deoarece esti singurul care se cunoaste pe el insusi?

In fine, orice decizie ai lua, fa-o cat mai repede ar fi sfatul meu.

| SonicAndrei a răspuns:

Dacă nu îți plac profesorii te poți muta la altă școală din semestrul 2. Poate totuși te vei obișnui cu ei. Dacă nu, caută o școală în care crezi că sunt profesori mai OK. Poți întreba alți elevi pe tema asta. Păstrează profilul, e cel mai bun.

| Irinamujoperufe a răspuns:

E o mare diferenta in generala si liceu, asta include si felul de predare al profesorilor. daca in general erai mult mai familiarizati cu ei, aici lucrurilese mai schimba. In general profesorii erau mult mai dragalasi pentru ca si voi erati mai bobocei, acum eiau o alta atitudine, contribuie si la formarea voastra. Te vei obisnui pe parcurs, e chestia si de acomodare, primul semestru, sau prmul an. La facultate va fi si mai greu. Sfat: daca nu te obisnuiesti cu ei pana la finele acestui an, te poti transfera!