| didia98 a întrebat:

ajutor! spuneti-mi si mie niste deosebiri dintre europa de est si de vest si -niste asemanari dintre franta si marea britanie :X funda funda funda pentru rasp bun fundita

Răspuns Câştigător
| TeddyAn a răspuns:

Deosebiri Eu de vest și de est: Majoritatea țărilor din Europa de vest au ca religie oficială creștinismul catolic pe când cele din est au creștinismul ortodox, cele din vest au o economie mai avansată, turism mai intens și prestigiu mai mare, cele din est sunt mai sărăcăcioase, turism redus și ieftin, mai puțin cunoscute.

Asemănări Franța - Anglia:
-foste mari imperii coloniale
-o mare importanță în istoria lumii
-fac parte din Europa de Vest
-au ieșire la Oceanul Atlantic
-au limbi vorbite la nivel internațional
etc.

4 răspunsuri:
| Dragosh9988 a răspuns:

Didia ai gasit testul pe didactic nu?

| BlaKyDaY a răspuns:

Teddy mersi

| Apostol_Tamara_1998 a răspuns:

Nu stiu

| Apostol_Tamara_1998 a răspuns:

Nu stiu