| Loretta a întrebat:

Spuneti-mi trei asemanari si trei deosebiri intre Franta si Belgia.

Răspuns Câştigător
| Alphawolf a răspuns:

Asemanare - limba vorbita
Deosebire - Franta este tara mare(cea mai extinsa suprafata din Europa) iar Belgia este o tara mica.
Te-am ajutat cu cate una din fiecare dar te las sa te straduiesti si tu, ca eu nu am nevoie de fundita.

4 răspunsuri:
| Aicilef a răspuns:

Sunt multe deosebiri.ca de exemplu:Belgia ocupă un teritoriu de 30. 528 km² şi are o populaţie de aproximativ 10, 5 milioane de locuitori, Belgia este o monarhie constituţională.
FRanta are 674. 843 km² si o populatie de 62. 662. 842 loc, Franta este un stat unitar fiind o democraţie organizată ca o republică semi-prezidenţială.
Deci sunt mai multe diferente iar asemanari.nu mai stiu.straight face! Sper sa iti foloseasca raspunsul meuhappy.

| Ancutsa a răspuns:

Buna happy

intra pe net si deschide fiecare pagina cu Franta si una cu Belgia. si acolo te uiti ce asemanari au si ce deosebiri happy

pa`pa! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ms pentru sugestie

| bdfghr4tjNNTEfd a răspuns:

Barosanko... ascult-o pe ancutssa ca zice bine.