| Mirunasss04 a întrebat:

Bună TPU!
Am 20 de Ani și vin din județul Botoşani, am avut o medie cam mica la examenul de capacitate, fiind nota 4. vreau anul viitor sa dau la liceu cu frecventa redusa...la ce licee se pot întra cu aceasta nota? Regret foarte mult că nu am învățat mai mult și am nevoie de o noua sansa ca fără liceu ești 0...mulțumesc pentru un eventual răspuns!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista liceu cu frecventa redusa, exista liceu curs de zi si curs seral.
Tu pentru ca ai iesit din sistem poti merge sa faci licuel la curs seral, inscriindu-te sa faci clasele 9-13 si apoi sa sustii BAC-ul.
Liceul la care te poti inscrie il poti afla de la Inspectoratul Scolar din Judetul tau.