Întrebare recomandată | Pisica18a a întrebat:

Am absolvit anul trecut și am dat bac-ul doar că nu aveam medie.
Anul ăsta vreau să dau iarăși doar la un obiect! Imi puteti spune daca mai trebuie sa particip la simulari si cand se fac inscrierile? Nu sunt in legatura prea stransa cu diriginta! Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| eugenl a răspuns:

De indata ce ai terminat scoala nu cred ca mai e nevoie sa dai simulari. Intereseaza-te la liceul tau daca se mai poate sa dai doar la un singur obiect. S-au schimbat multe de cand am terminat eu. Pregateste-te, inscrie-te la timpul cuvenit si mult succes! Pe scurt, intereseaza-ta de tot ce ai nevoie la liceul la care ai terminat.

| 1231242 a răspuns:

Normal că nu.

| skr1ptu a răspuns:

Ok, deci... Am terminat liceul acum 2 ani. Odata ce ai dat capacitatile, nu o sa le mai dai iar pentru ca rezultatele sunt folosite in scopul crearii diplomelor. Banuiesc ca pana acum le-ai luat si daca nu, poti sa te duci oricand sa le iei. Daca ai dat in primavara, ai picat la o materie si ai sarit peste bac-ul din toamna, va trebui sa dai iar la toate materiile. Dar daca ai dat in toamna atunci e ok. Fundita? happy