| Raudelacrimi1 a întrebat:

Am de facut un proiect despre creaturiile mistice din literatura... Si nu stiu cu ce introducere sa incep... idei?

Răspuns Câştigător
| FrateleTedur a răspuns:

Vorbeste despre cum misticul si necunoscutul a atras oamenii inca de la inceputuri. Spune cum in orice mit, legenda exista si un sambure de adevar. Ca idee, ai putea incepe cu ceva simplu, care se regaseste din abundenta si in literatura noastra populara: zmeul si balaurul. Da exemple de cateva basme in care apar, si de aici poti contnua mai departe cu exemple si informatii atat din carti, cat si de pe net. Sper ca ti-am dat o idee folositoare big grin