| RoxanaGhost a întrebat:

Am la franceza trei de 10 (nu vreau sa ma laud), doamna are asteptari mari de la mine, iar mie imi e mare frica sa n-o fi dat in balta la teza sad (cu o seara inainte am avut o problema de familie si am invatat pe fuga sa zic asa portretele unor personaje din mai multe texte).La teza sa zic asa m-am descurcat cat de cat la gramatica si am scris si cate ceva la portrete.Mi-am facut provizoriu media cu cei trei 10 si un "7" in teza si imi iese 9, 25. Cam cati de 10 mi-ar mai trebui pentru a-mi face media 9, 50 macar. sad Chiar nu vreau sa o dezamagesc pe profa.

5 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

'Salut, nu ai ce face. Oricate note de 10 ai, vine media 10, si daca punem si teza vine 10*3+7 supra 4.

| Desireღ a răspuns:

Roagă-te să nu corecteze bine și să iei 8.
Dacă nu, asta e, se mai întâmplă.

| kanechy a răspuns:

Nu prea mai ai ce sa faci, sunt maxim 3 note si tu le ai ocupate deja, mai ramane sa ti se incheie media si gata

| RandomStudent a răspuns:

Indiferent cati de 10 ti se vor pune nu ai cum sa iti iasa o nota mai mare ca 9.25 deoarece tu deja ai media in oral 10 iar cu acel 7 iti va da indiferent 9.25

| Carabadjac_Luminita_1998 a răspuns:

Ai putea sa vorbesti cu ea, e si ea om si te va intelege cu siguranta mai ales ca santeti in relatii bune. Referitor la note ti-as spune ca mai ai un semestru ca sa recuperezi si, cine stie, poate ai dat bine si testul ala. Bafta