| Alexandru_3604 a întrebat:

sunt in clasa a 7-a si am ramas corigent la romana pe primul semestru.Acum imi iese 6 pentru ca am invatat si am luat 7 in teza! Dar profa a zis ca nu ma trece daca nu o aduc pe mama la scoala, iar mama nu stie toata treaba. Problema este ca nu mi-e frica de consecinte ma rog, dar parintii mei sunt la tara si n-am cum sai aduc. Nu am ce scuza sa bag pentru ca profa e rea si am mai incercat. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| bulzz a răspuns:

Dic figuri pe ea dc nu te trece dac ai notele necesare:-o
si eu am ramas pe a 5laughingsi mo trecutlaughingnici acum nu stie mamai si is pe a7happy

6 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

N-are în realitate ce să-ţi facă.
Îţi iese 6 pe al doilea şi ai 4 pe primul = ai trecut! Gata! Sfârşit de poveste.
Nu are ce să-ţi facă.
Zi ca ea şi fă ca tine!

| ruxandraf a răspuns:

Pai spune-i mamei tale sa o sune pe profa si sa ii zica situatia, pe ea trebuie sa o creada. Daca nu merge asta adu si tu pe altcineva (bunica, unchiu etc) ca doar nu cred ca ceea ce vrea sa discute profa cu mama ta nu poate sa discute cu alta ruda. Ce sa zic... mult succesbig grin

| AnonimaNo.1 a răspuns:

Daca ii spui ca sunt la tara si nu pot sa vina nu te crede? straight face

| JustForFewSeconds a răspuns:

Spune-i profei sa-i dea un telefon profei!
Ce e profa prosta... ce e asa de greu de inteles ca parintii tai nu pot veni!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu diriginta/dirigintele si spune-i sa-ti dea numarul de tel al profei si sa o suna ai tai si sa discute ce are de discutat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa o omori