| Trandafiiiiiiiiiiiraș a întrebat:

Am la scoala de scris in caietul de vacanta pers. principale, secundare, episodice, cum se desfasoara actiunea in timp, unde se desfasoara ea la basmul Fat-Frumos cu Mot-in-Frunte de I.L.Caragiale. Nu am gasit nici pe net basmul si nici cartea nu o am asa ca m-am gandit ca poate stie vreunul dintre voi. Si mai am cateva intrebari.
Ce personaje sunt in basmul Ridichea uriasa de A. P. Cehov si care e diferenta dintre basmul asta popular si basmul Ridichea.

Răspuns Câştigător
| sskumpik13 a răspuns:

In basmul ridichea uriasa personajele sunt : mosul, bunica, nepotica, catelusul, pisica, soricelul. hai da o fundalove struck

5 răspunsuri:
| nustiucenumesapun a răspuns:

Temele sa fac acasa fetito nu pe net. mergi la bibilioteca si cauta cartea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai intai citeste regulile TPU si o sa vezi ca nu ai voie sa-ti faci temele aici pentru ca vei fi suspendata
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

| Trandafiiiiiiiiiiiraș explică:

Mai! Nu imi fac temele, am pus o intrebare fiindca nu cunosc basmele astea si nici nu le-am gasit. Alt undeva unde sa mai intreb? Ca la biblioteca nu pot sa ma duc cand vreau eu.

| DennyD13 a răspuns:

Mosu,baba,mariuca,petrisor,pisica sper ca te-am afutat si eu am acel caier de facut!

| stefan_8796 a răspuns:

Fetito personajele sunt mosu baba fetita catelul pisica soarecele