| Monyyyyy a întrebat:

am luat la simulare la romana 7, 25, cum sa fac sa fac bine eseul? Adica cum e structura, deci zic un fel de definiție a ce imi da după opinia și etc? Profa mea nu ne învață și cum sa fac subiectul 2 unde mi se da o poezie sau ceva? Am luat doar 2 puncte acolo.Cum sa fac sa iau nota mare? De unde sa învăț singura la Argument am luat 17 puncte și la S3 unde nu am învățat caracterizarea 20.

2 răspunsuri:
| blzer a răspuns:

Salut!

Tocmai m-am uitat peste mai multe linkuri să încerc să-ți găsesc un site bun.

Și am găsit unul care mi-a atras atenția.
Am sesizat aici și programă și opere și cum să faci subiectul 3 : https://liceunet.ro/bacalaureat/romana/programa

Sper să te ajute și mult spor la învățat!winking

| Monyyyyy explică (pentru blzer):

Și subiectul 2?