| Deeiiutsa a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor!
Am de facut o scrisoare pentru un prieten/prietena in care sa-i povestesc cum este in clasa a8a!
Vreau cat mai multe idei...
Imi puteti da linkuri cu scrisori asemanatoare sau sa-mi scrieti voi una.
Dau FUNDITSAA pentru cel mai bun raspuns...
Multumesc anticipat!
puppy dog eyespuppy dog eyespuppy dog eyes :X:X kiss

Răspuns Câştigător
| MikulAjutor a răspuns:

In scrisoare ai putea povestii cum ti-a mers viata de cand presupusa prietena a plecat si voi doua nu ati mai vorbit.Sau ai putea sa-i spui ca tu esti plecata in alta tara si sa descrii viata de acolo si figuri de stil adica epitete chiar foate multe ti-as recomanda sau chiar imagini artistice si tot in aceasta idee sa-i evidentiezi ca iti lipsesti si niciodata nu vei mai gasi o prietena ca ea.Sau ii poti spune ca acum cateva zile ai vazut un documentar despre prietenie si ai realizat cat de mult tii la ea/el si ca iti este foarte dor si de abia astepti sa retraiesti acele momente din trecut alaturi de ea/el.Sau de ce nu sa-i spui in aceasta scrisoare ca ai fost intr-o excursie si sa faci o descrie a peisajelor etc si sa-i spui mai pe la final,, Insa am un mare regret ca nu ai fost si tu ca sa putem sa descoperim minuniile muntiilor(in cazul in care descrii o excursie la munte sau alta idee) si ai dorii ca la urmatoarea excursie sa impartiti alte bucurii mult mai frumoase decat aceasta.ITI urez bafta si sper ca profesorul respectiv sa aprecieze scrisoarea ta insa totusi o scrisoare pentru clasa a 8 de obicei se dau exercitii pe parte gramaticala si multe da foarte multe compunere pentru dezvoltarea imaginatiei pentru capacitate/examen de la finalul clasei a 8 oricum asta n-are nicio legatura cu scrisoarea ta insa ar mai fii o idee in care sa-i spui ca regreti ca te-ai certat cu ea si sa dezvolti idee de ex:imi lipsesc zilele in care culegeam florii de pe meleaguriile verzi pline de flori multicolore si cand bolta albastra traversata de miile de pasari care ne priveau cum radeam si ne distram la fiecare pas. oricum bafta si funda please ma dor mainiile