| malina1922 a întrebat:

Sall TPU! Am nevoie repede de ajutor! Am la romana de facut o scrisoare adresata unui prieten, unui profesor si unei rude indepartate in care sa folosesc doua dintre modurile de expunere (naratiunea si descrierea)! RASPUNS rapid pentru cele 3 scrisori! FUNDA pentru cel mai bun raspuns! happy

Răspuns Câştigător
| yyyyy a răspuns:

Ok.

pentru prieten
Draga prietenule,

Imi pare rau dar nu pot ajunge la tine pentru ca traficul este prea aglomerat. dar iti dau un sfat ce trebuie sa il faci la petrecere. fii foarte fericit si fa in asa fel ca nimeni sa nu'ti strice fericirea! AM primit poza cu tine si cu noul tau prieten si mi s-a parut de treaba. Sa stii ca am vazut un papagal foarte colorat si frumos. avea culorile curcubeului. stralucea ca soarele!
Deabia astept sa te revad din nou!
Cu drag______

si pentru prof.

DRaga profesorule,

Am invatat multe lucruri de la tine anul acesta si chiar va felicit pentru ca ne'ati dat sfaturi de-a lungul anului si ca ne'ati spus pe ce drum sa o luam. sunteti un profesor foarte bun si va invit la petrecerea clasei noastre. speram sa veniti si o sa va dam cadouri cu foarte multe culori si carti frumos colorate si foarte bune de citit.
La revedere! cu drag_________

pentru o ruda

Draga mama,
Am sa intarzii pentru cateva zile ca trebuie sa stau cu bunica fiindca s-a imbolnavit foarte rau. sper sa ma intelegi si sa ma astepti cu mult drag. Am vizitat o Manastire si era foarte frmoasa. avea multe icoane si foarte multe lumini. in curtea manastirii eram multe flori printre care si florile mele preferate, trandafirii. erau rosii ca sangele si foarte frumposi mirositori. am saty aduc si tie unul.
paapa! cu drag____________