| gabriela02 a întrebat:

am mare nevoie de ajutor! eu sunt clasa a 4 si vreau si vreau sa ma mut la alta scoala stiti cumva una? MENTIONEZ : (SUNT DIN SECTOR 1 BUCURESTI) SI VREAU O SCOALA CARE NU ESTE PREA GREU DE INTRAT LA IA (SI MAI MENTIONEZ CA IMI TREBUIE O SCOALA CARE SA NU SE FACA ENGLEZA DIN CLASA 1) MULTUMESC! FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Simonicaaaaaaa a răspuns:

Scoala nr 10 "Maria Rosetti"
Acolo sunt eu din clasa intai si acum sunt a 8a. Este foarte buna, profesori dedicati, si copii sunt de treaba si gasesti repede un prieten:*
Succes.

| gabriela02 explică (pentru Simonicaaaaaaa):

Mulumesc foarte mult pentru raspuns dar mai am doua intrebari: din ce clasa se face engleza? si se poate intra usor acolo FARA PILE?

| gabriela02 explică (pentru Simonicaaaaaaa):

Scuze mai am inca trei intrebari: din ce clasa se fac limbile straine maiales engleza? si ce limbi straine se fac? din ce clasa?

| Simonicaaaaaaa a răspuns (pentru gabriela02):

Engleza mi se pare ca din a 3a sau a 4a nu mai stiu sigur.
Si nu cred ca iti trebuie pile pentru ca e o scoala foarte cunoscuta si sunt oameni corectiwinking

| gabriela02 explică (pentru Simonicaaaaaaa):

Multumes foarte mult pentru raspunsul tau in afara de engleza ce limbi straine se mai fac? din ce clasa?

| Simonicaaaaaaa a răspuns (pentru gabriela02):

Din clasa a 5a alegi dintre franceza si germana.

| gabriela02 explică (pentru Simonicaaaaaaa):

Multumesc foarte mult dar as mai avea cateva intrebari daca nu te deranjez: acolo sunt si romi? este scoala curata? este director s-au directoare? este de treaba?

| gabriela02 explică (pentru Simonicaaaaaaa):

Mai sti cumva si alte scoli? pentru ca eu stau in straulesti

| Simonicaaaaaaa a răspuns (pentru gabriela02):

Eu nu am in clasa dar sunt intr-a 8a vreo 3-4 care au ramas repetenti. oricum nu se iau de nimeni
Este directoare si o adjuncta, care e fiica ei( e mai a dracu cand nu ai uniforma sau vorbesti urat)
Da, e curata avem 3 femei de serviciu care ne cearta cand ne sprijunim cu picioru de perete.
Sa nu crezi ca avem uniforme cu fuste sau din astealaughing trebuie sa avem doar bluza alba.