| Mariuusss a întrebat:

Am nevoie de ajutor, maine voi da un test la engleza si altul la germana. Va rog sa imi dati si mie niste website-uri ca sa imi verific inteligenta pentru a ma pregati mai bine, va rog! La engleza si germana dau 2 teste ambele sunt legate de timpuri
engleza: Past Tense, Present Perfect Tense (unde pe asta nu il stiu prea bine), Present Tense (Simple and Continuous), Future Tense.
germana: Prateritum/Imperfekt, Prasens, Perfekt, Zukunft.
Ajutor! Dau funa :d.

2 răspunsuri:
| Mariuusss explică:

Am uitat sa precizez:
Engleza este anul 4 de studiu
Germana este anul 3 de studiu

| Gabrielaa98 a răspuns:

Heii! Eu la engleza sau la franceza nu ma prea pricep...dar folosesc google translate. Posibil sa fi auzit de el, dar mie mi se pare in regula.batting eyelashes Sper ca te voi ajuta! Papawinking