| mady_6656 a întrebat:

Buna TPU am nevoie de ajutor... vreau sa trimit o scrisoare prin posta cum fac ce scriu pe plik? il las la posta? trebuie sa platesc ceva? cat mai multe detalii ca nu stiu va rog funda+ vot

Răspuns Câştigător
| duda_6036 a răspuns:

Mai precis. La DESTINATAR (pe spatele plicului) scrii numele si adresa celui caruia vrei sa-i trimiti(cui ii este destinat plicul), iar pe partea care inchide plicul scrii EXPEDITOR si scrii numele tau si adresa ta.

2 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Pe langa ce a zis cosmina, ai nevoie si de un timbru care il lipesti pe plic, si asta se cumpara de la posta.

| Coxin a răspuns:

Buna scrii localitatea si adresa persoanei care vrei sa trimiti scrisoarea, numele si prenumele persoanei respective duci plicul la posta si atata tot! funda+vot?