| MsBlackSwan a întrebat:

Am nevoie de ceva urgent! Sunt in a 6-a si profa de geografie ne-a dat sa facem un proiect despre o tara. Ne-a dat si un cuprins, si la un punct nu stiu ce sa scriu. Trebuie sa scriu un eseu despre dezvoltarea economica a Rusiei, dar nu vreau sa scriu de pe wikipedia pentru ca nu inteleg prea bine si e super mult. Eseul trebuie sa contina si resursele Rusiei ( adica are paduri, este bogata in carbune, petrol, minereuri...) si industriile si restul. Putin ajutor?

1 răspuns:
| ggghhghgh a răspuns:

Deci, wikipedia ar cam fii singura varianta, trebuie sa rezumi si tu informatile, doar la ce este important adica incepi de la inceputul refarceri 1991, da-i apoi informatii despre dizolvarea URSS scrii despre dpercierea rublei despre inceputul refacerii economiei scrii si tu despre ca economia isi revine datorita productiei petroliere si a industrie.Aceasta ramune dependenta de petrol gaze naturale.Cel mai mare obstacol al Rusiei in 2006 a fost dezvoltarea intreprinderilor mici siincurajarea investitiilor straine.Rusia se afla peste tarile in curs de dezvoltare(Romania).Si apoi poti spune finalul..."In concluzie Rusia a fost o tara a carei economie a avut de suferit datorita prabusiri Uniunii Sovietice, din cauza lipsurilor de materi prime dar economia Rusie a suferit o dezvoltare in prezent datorita dublari de investiti straine. Funda?