| Roxana7782 a întrebat:

TPU! Am nevoie de un dialog care sa respecte cerinta :
Scrie un dialog de 10-15 replici, in care sa prezinti un schimb de replici intre doi spectatori la o competitie sportiva. In realizarea compunerii vei urmari : sa respecti schema unui schimb de replici (intrebare-raspuns); sa folosesti doua numerale cardinale, doua numerale ordinare ordinale si doua pronume, pe care le vei sublinia; sa utilizezi doua verbe care sa introduca doua dintre replicile celor doi spectatori; sa ai un continut adecvat cerintei.
Apropo, sunt clasa aV-a

1 răspuns:
| DumitruS a răspuns:

Pai apuca-te pustiu happy uite iti dau un pont, cauta pe net inregistrari din emisiunile sportive si le folosesti ca punct de plecarewinking