| Zabica_Costea_1993 a întrebat:

Am o așa întrebare,sunt din Republica Moldova clasa 8, și acum vreau să plec la liceu să termin 12 clase unde mai apoi să dau și bacalaoreatul, iar apoi să plec la universitate sau sa termin 9 clase la gimnaziu și să plec la Romania unde acolo să-mi fac restul studiilor? Despre mine:învăț limba franceză, de la inceputul acestui an de invățămînt am doar note de 9 și 10, mă pregătesc sistematic de ore, frecventez zilnic școala.Înțeleg majoritatea obiectelor de învățămînt. Vreau să plec mai departe programist peste hotare.Și vreau sfatul vostru ce să fac sa termin 9 clase sau 12 clase?
P.S Știu limba franceză foarte bine!

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a deveni cineva in viata trebuie sa ai cunostinte suficient de vaste si foarte bine insusite iar asta se poate obtine/realiza doar prin terminarea unui liceu adica a celor 12 clase cat si absolvirea acestuia prin promovarea bacalaureatului. Succes atat in scoala cat si ulterior in viata.

| helpme25 a răspuns:

Baiete, 12 clase asta e nimic.winking
Ai de terminat universitate, masterat, pe urma diferite cursuri ca sa fii in pas cu tehnologiawinking
Programator, asta ieri a fost o tehnica, miine apare alta si etc.
P.S. E bun acel programator care stie matematica, nu care stie sa steie in fata monitoruluiwinking