| chineze13 a întrebat:

am o intrebare...ce se intampla daca nu intru in licenta din cauza restantelor? intru in an suplimentar sau repet anul 4? si ce presupune cursul festiv? pot participa alaturi de colegi? are relevanta licenta ptr cursul festiv? multumesc

1 răspuns:
| Clujean25 a răspuns:

Poți participa la cursul festiv. Dacă ai credite suficiente pentru promovarea anului nu îl repeți. Depinde și de regulamentul faculății/universității. Cel mai probabil vei plăti creditele pentru restanțe și vei da doar acele examene, eventual s-ar putea să plătești și refacere de materie, iar licența o vei da în altă sesiune de licență (toamnă/iarnă/etc.)