| iaratu a întrebat:

Hei am o intrebare. Nu am participat de doua ori la un curs la facultate si profesorul acum imi spune ca nu pot participa la examen si trebui sa fac cursul din nou anul viitor. Sunt in anul 3. Daca am destule credite si fara acel examen pot sa imi dau licenta sau trebuia sa le am pe toate luate?

2 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Nu poti. Dar eu nu inteleg o chestie. De obicei, maximul de prezente cerut e 85%, cu 2 absente ar trebui sa poti da examenul. Si chiar daca nu, ar trebui sa fie acum, la sfarsit, o sesiune de restante si/sau de lichidare unde sa poti da examenul, fara a se tine cont de prezente. Intereseaza-te.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa ai toate examenele luate ca sa intri la licenta