| Zanisoara a întrebat:

Buna TPU. Anul viitor termin postliceala si nu as vrea sa merg la cursul festiv. La banchet clar nu merg dar e o regula nescrisa ca la cursul festiv trebuie sa mergi. Si nu stiu ce scuze o sa bag. Adevarul e ca nu imi plac deloc colegii mei, ne respectam, comunicam dar doar atat. Nu pot sa merg acolo si sa ma prefac ca o sa imi fie dor de ei si ca au fost niste ani minunati cand eu de abia astept sa scap de ei. Deci am nevoie de un motiv sa nu merg la cursul festiv astfel incat sa nu fiu vazut oaia neagra de catre colegi sau profesori fiindca desi nu se recunoaste, cei care nu participa si nu pun bani la evenimentele astea sunt discriminati in mod subtil.

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! De ce trebuie sa ai o anumita scuza? In preajma evenimentului anunti ca nu poti participa si punct. Ce pot sa faca? Doar nu te aduc cu forta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu mergi pur și simplu.

| Wr3nch a răspuns:

Meh. Daca ai rezistat 3 ani mai poti o zi. Dupa cursul festiv le dai block la toti si aia e.