| StrawberryFieldsForever a întrebat:

TPU, am o intrebare: cum pot sa fac sa imi recapat cheful de invatat? Peste mai putin de o luna am evaluarile nationale si eu nu mai am chef sa invat sau sa fac exercitii. E vreo metoda sa imiu recapat cheful? Nici vointa nu prea mai am. sad
Funda raspunsurilor bune.
Multumesc anticipat! happy

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Mai taie din ele dă-le dre.q.

| DanielVălean a răspuns:

Si eu sunt ca tine. laughing
Sfarsit de clasa a VIII-a, a?
O metoda sa iti recapeti cheful de invatat: cand iei cartea si vrei sa inveti, gandeste-te la lucruri pozitive, ca vei reusi sa-ti iei examenele, ca o sa iei note mari, etc. Dar inainte de asta, mananca ceva dulce. Asta o sa te ajute pentru ca iti pune neuronii la munca. Multa bafta.

| PinkPanther001 a răspuns:

E adevarat ca dupa un an greu cand ceilalti iau vacanta si se relaxeaza, tu sa nu ai chef inveti. Si eu am trecut prin aceste evaluari si stiu ce inseamna. Trebuie multa munca ca sa ai rezultate. Incearca sa inveti cu pauze sa nu te obosesti. Cheful va veni pe parcurs, gandeste-te doar la cat de mandra vei fii de tine ca ai obtinut rezultatele dorite. Odata ce treci de acest prag vei rasufla linistita. Succes la examen!