| anonimgirl13yj a întrebat:

am o intrebare.
De ce cand invat de exemplu o lectie pentru scoala cand o zic cu voce tare(fiind singura) o stiu perfect dar cand ma asculta cineva uit tot instant si tot ce reusesc sa scot pe gura este "ăăă..."?

Funda

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Cduncfujndf a răspuns:

Răspunsul la întrebarea asta e simplu. E vorba de emoții.
Atunci când ești singură reușești să spui lecția perfect, pentru că nu ai emoții, pentru că dacă greșești, nu are cine să râdă de tine, sau să te judece.
Când ești în fața procesorului, ai emoții. Poate nici nu îți dai seama de asta.
Îți e frică să nu greșești, să nu râdă colegii de tine, să nu iei o notă mică și e destul de nașpa când știi că atenția profesorului dar și a colegilor, e asupra ta.