| Sika2121 a întrebat:

Sunt elev in clasa a VIII-a si nu stiu unde vreau sa merg mai departe. Imi place geografia, istoria, chimia, fizica, ma descurc la romana si mate dar nu am nimic in comun (praf) cu limbile straine. Vreo sugestie?

Răspuns Câştigător
| Fisstic a răspuns:

laughing Asa sunt si eu.Tot in clasa a8a si imi place mate,fizica,chimia,geografia,istoria[putin] iar limbile straine parflaughing.Eu as zice sa optezi pe ceva real gen :matematica fizica, matematica informatica, etc. sau ceva uman gen:stiinte sociale doar ca acolo trebuie sa stii limbi straine:-s.Succes in decizia luata oricare ar fi eawinking!

5 răspunsuri:
| adikinhhh a răspuns:

Daca nu ai nimic in comun cu limbile straine nu te du la filologie pentru ca iti trebuie romana, latina, si una sau 2 limbi straine nu mai stiu. as zice sa te duci la matematica-informatica pentru ca stiintele naturii nu prea folosesc happy

| yekto a răspuns:

Daca nu mate-info atunci chimie. dar incearca sa faci ceva cu limbile alea. o sa ai nevoie de ele. mai intai de a prietenei apoi a sotiei si in tot acest timp o sa ai nevoie de ele pe net, la scoala, la munca si in general in viata. nu te mai gandi ca nu poti, nu exista asa ceva.

| omuleatza a răspuns:

rolling on the floor uite o sugestie, pune-te pe invatat la limbi straine pentru ca oriunde o sa vrei sa intrii o sa dai examen la doua dintre ele! cel mai probabil engleza si franceza

| alexutzu08 a răspuns:

Profil Silvicultura

| emma_3169 a răspuns:

Stiinte ale naturii.dai teza la matematica, romana si ai de ales (2 din 3) dintr-e chimie, biologie si fizica.