| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare, exista sectie de literatura la facultatile de prestigiu din afara? Harvard,Oxford, Yale..are vreuna aceasta sectie? Sunt pasionata de literatura, am avut rezultate la nivel national si este unul dintre putinele lucruri pe care ma vad facandu-le in viitor.De aceea, as vrea sa stiu daca am vreo sansa sa existe aceste sectii in strainatate si sa ajung acolo.Multumesc mult.Nu stiu daca este important, dar tin sa specific ca sunt clasa a 9a.

1 răspuns:
| frostxtq a răspuns:

Nu e atat de simplu sa intri la aceste facultati. Se cer note extrem de mari si rezultate fantastice. Engleza la nivel experimentat. In mod sigur toate cele trei au aceasta sectie, insa nu iti garantez ca vei intra.