| anonim_4396 a întrebat:

Am o întrebare la care as vrea sa raspunda numai cei foarte buni la engleza...
Atunci cand subiectul este un animal (si știm toata lumea ca se pune it) desi se stie sexul animalului, se poate pune she/he?

Răspuns Câştigător
| Radu284 a răspuns:

Da, normal ca se poate pune he/she. Si nu numai la animale, ci si la masini, nave, etc.

2 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Hai sa dam toti report pe Youtube la spammerul asta.

| Radu284 a răspuns:

Apropo, in general, cand stii sexul animalului respectiv, nu zici it (decat daca este ceva gen tantar, musca, etc.). Pe voi nu v-a invatat profa de engleza chestiile astea?