| Aliiiiiina12345678 a întrebat:

am o intrebare legată de liceu, de viitor.
As vrea sa ma duc la liceul Gheorghe Lazar din Sibiu pe unul dintre cele 2 profiluri :
•matematica-informatica
•științe ale naturi -limba engleză.

1.As vrea sa îmi dați niște sfaturi legate de aceste profiluri : cum ar fi materiile, ce pot face după acest profil și tot ce este legat de liceu, profesori și materii.

Răspuns Câştigător
| rivotril a răspuns:

Profesorii sunt exigenti, dau note mici pentru a si demonstra asta, exista si de aia normali ca in orice liceu de altfel.
daca înveți, nu ai probleme.
in urma profilelor, poti sa iesi cam orice vrei, pentru ca e profil real. poti urma orice facultate, ase, drept, snspa, orice.
poti sa te faci orice, prin munca. ai un profil vast.
bun, eu as alege mate info, căci faci mai multa matematica si din moment ce ai ales real nu trebuie sa ai problema cu asta.
faci mai multa mate si asta e bine, e un profil mai bun per total. te axezi pe fizica, bio, chimie, info
informatica e cam urata dar na, asta e peste tot, poate tie iti place.
matematica e m1 adica cel mai greu. vei da bac. dar daca înveți totul o sa fie bine.
sper ca te-am ajutat funda?

| Aliiiiiina12345678 explică (pentru rivotril):

Cate ore din fiecare materie faci
Sunt multe teme
Este greu la chimie, fizica și biologie?

1 răspuns: