| user666666 a întrebat:

am o intrebare pentru elevii care intra la toamna in clasa a8a.la lb romana profesorii dau elevilor teme pentru vacanta de vara iar anul urmator le corecteaza caietele si da cate o nota. anul asta profa de romana a uitat sa ne cumpere caiete speciale de vacanta sau sa ne dea o lista cu lecturi suplimentare. cine a primit lista cu lecturi de la profesorul/profesoara de rom il rog sa o scrie aici ca raspuns. dau funda. multumesc happy

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Intră pe http://lecturirecenzate.ro/ În josul paginii ai lista cu lecturi pentru clasa a VIII-a. Unele sunt povestite pe acel site.