| anonim_4396 a întrebat:

Am o nelamurire. La proba C de la bacalaureat (Evaluarea competențelor lingvistice într-o limbă de circulație internațională) am ales Engleza. Am vazut afisat A1, B1-A1,A1 si nu ma poate lamuri nimeni care este rezultatul (bun sau rau).
p.s.: Am inteles foarte bine textele si am raspuns corect si la oral.
Astept un raspuns cat mai amplu! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Hace a răspuns:

Rezultatul este unu slab. Ceea ce te mai scoate la liman este B1.

Exista urmatoarele nivele: A1 - A2, B1-B2, C1-C2. Tinand cont ca C-ul este cel mai bun punctaj, cred ca iti poti da seama si singur de rezultatul tau.

| anonim0095 a răspuns (pentru Hace):

Nu inteleg de ce. Poate profesorii erau varza si nu stiau calificativele. Am comunicat foarte ok cu ei. Mai ales la proba orala mi s-a spus ca am luat maximullaughing. Crezi ca a gresit?

| Hace a răspuns (pentru anonim0095):

Nu am fost acolo pentru a certifica nivelul la care tu ai comunicat cu ei. Insa atunci trebuia sa mergi sa clarifici aceste aspecte cu ei!

6 răspunsuri:
| kyttu a răspuns:

A1 e cel mai slab punctaj, dar nu-ti fa griji deoarece nu afecteaza media finala de la BAC!winking Bafta la probele scrise!

| jamal000 a răspuns:

E un rezulatat slab, daca ai fi obtinut C era excelent!

| CocoMexii a răspuns:

Cel mai bun rezultat este B2, dupa care urmeaza B1, si apoi A2, cel mai mic din cate stiu eu e A1.
In cazul tau cel mai bun este B1. happy

| ռօCօოოεռէ a răspuns:

Uie aici "baremul"
http://prntscr.com/3y8qcs
Si mai jos ai o anexa cu nivelurile de competente
http://isj.gj.edu.ro/......0_2010.pdf
B1 si B2 sunt cele mai bune!
A1(incepator), A2(mediu), B1(avansat),B2(experimentat)