| Ralucam9 a întrebat:

Buna TPU! Am o nelămurire si poate voi ma puteți ajuta. Sunt clasa a 9 a pe profil stiinte ale naturii si vreau din clasa a 10 a sa ma mut pe stiinte sociale. Dau diferente? Daca da, la ce si cand le dau?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca trebuie sa dai diferentele, dar intai trebuie sa ai media de intrare egala sau mai mare decat a ultimului intrat la acel liceu.
Diferentele la materii le aflii de la liceul unde doresti sa te transefri. Ei iti vor spune ce manual sau manuale ai de invatat pentru examenul de diferenta.