| RobykaBskf a întrebat:

Buna TPU am o problema la scoala. imi ies mediile la toate materiile dar nu imi iese la matematica sunt clasa a 8. Daca doamna profesoara nu ma asculta si trebuie sa intru in examen, nu mai pot da examenul ca am 4 si trebuie sa astept pana in vara. Un director poate sa ma treaca clasa? adica sa-mi puna el note de trecere? ca sa trec sa intru si eu in examen? va rog raspunsuri bune sunt disperat va rog din toata inima mea mi-e frica de mor (ma inteleg foarte bine cu domnu director) notele mele is 3, 4, 5, 7, si sunt corigent pe primul daca ii zic aproape de incheierea mediilor la domnul director mi-ar putea pune el nota de trecere ca sa trec clasa? si sa intru in examen

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Directorul nu are dreptul sa puna note la materia predata de alt profesor, doar daca l-ar inlocui pe acela. Eventual il poate lamuri pe profesor sa-ti puna note care sa te ajute sa treci clasa. Cel mai bine ar fi sa inveti si sa obtii notele necesare.

| neutrino a răspuns:

Nu, un director nu are acest drept.