| RobykaBskf a întrebat:

TPU am o problema la scoala sunt clasa a 8 si presimt ca raman corigent la matematica pe primul semestru media 4 si pe semestrul 2 media 5 daca nu imi iasa daca ia-s zice la domn director mar trece clasa el sami mai puna o nota la matematica ca sa trec sa intru in examen? ca sunt clasa a 8 si sa-mi iasa media sa nu raman pe vara va rog frumos dati-mi raspunsuri bune si nu la bajocura va rog

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Da* ce, directorul e frate cu taică-tău?
Nu vrei să fie răspunsurile la batjocură. Dar cum ai vrea să fie dacă pui așa o întrebare stupidă?
Ce drept are Directorul școlii să pună o notă peste capul profesoarei de matematică?
Dar tu și la română ești „la furat".
În tot textul n-ai pus o virgulă.
Auzi: „Dacă ia-ș zice";
„Dacă nu îmi iasă". Ce expresie literară e aceasta din urmă?
Se spune „batjocură " și nu „bajocură".
De unde ești? Din Maramureș, din Ardeal?

| Idc12345 a răspuns:

La romana treci? Nu cred ca ar trebui …

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Înveți! E singura cale de a te salva. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bănuiesc că ești corigent și la română după cum te exprimi. N-are directorul nicio treabă cu profesorul de matematică, nu se bagă pe materia lui. Cât înveți, atâta primești. Iți trebuie minim media 6 pe semestrul ăsta ca să te salvezi. Succes!