| anonim_4396 a întrebat:

sunt in clasa a 8-a si sunt corigent pe primul semestru la matematica si pe al doilea nu imi iese media, dar la celelalte materii am note foarte bune. Oare ce sa fac ca sa ma treaca si pe mine? Sa vorbesc cu profesoara? Si trebuie sa rezolv asta repedeca ca mai sunt doua saptamani de scoala.Va rog ajutor. Funda + Vot

8 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Vorbeste cu profesorul tu si mama ta si spune ca vrei sa iti maresti media. Daca nu roaga-l sa te ajute cere-i cateva ore de meditatii. Bafta happy

| Saya a răspuns:

Vorbeste cu unul din parinti, luati un buchet de flori si incepe milogeala. Nu facem toti asa si pentru absente?

O sa te asculte, sau lucrare si iti mareste media iar cand vorbeste cu ea pune neinvatatul pe seama adolescentei mereu merge si babacii se lasa impresionati.

| Teo a răspuns:

Roago pe profesoara sa te asculte intr-o zi din cateva lectii si sa rezolvi niste probleme,ori daca nu vechea metoda o punga de cafea,un cartus de tigari, o sticla de wiskey, bani.Cam asta-i.
Sper ca am fost de ajutor si sper sa treci.Mult Succes.happy

| mary4567 a răspuns:

Roag-o frumos sa te ajute sa treci :de exemplu sa te puna sa faci un portofoliu cu formule si tot ce iti zice ea, sau inveti formulele la geometrie si ii zici sa te asculte la formule pentru o nota de trecere... fundooi?

| Ionutz1998 a răspuns:

Nu cred ca e o idee buna. spune.i ca vrei sa-ti maresti media si invata din ce ai u. Succes!

| xButterflyxX a răspuns:

Sa inveti si sa-i spui sa te asculte, altfel nu vad cum.happy

| Draagos a răspuns:

Va trece pe toti ma stai linistit eu am avut media 3 in clasa a8a pe prim sem. si un coleg a fost corigent la 11materii pe prim sem. si ne-a trecut pe toti, va trece sa scape de voi din generala tongue Pun pariu pe orice

| georgi18 a răspuns:

Mai bine ai vorbi cu mama ta sa se duca la scoala cu ceva pentru profesoara.asa poate iti da o nota si iti modifica media.la mine in clasa asa a procedat un copilwinking