| Cassilass a întrebat:

am pe primul semestrula latina(sunt in clasa a VIII-a media 7 iar pe al doilea am un 4 si un 5 si imi iese 4.5, daca ramane 4.5 raman corigent?

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Dacă ai media 7 pe primul semestru iar pe al doilea îţi iese media 4 atunci vei avea media pe an 5.5 iar dacă pe al doilea semestru îţi iese media 5 vei avea pe an media 6.
Deci oricât ţi-ar ieşi în al doilea semestru nu rămâi corigent. Chiar dacă ai şi media 3 în al doilea semestru, tot îţi iese pe an 5.
Succes!

2 răspunsuri:
| alwaysStyles a răspuns:

Nu pentru ca ai media 7 pe semestrul trecut, daca pe semestrul trecut aveai media 4 ramaneai, dar asa nu ramaihappy

| Cassilass explică:

Multumesc.