| HeiGiusyy a întrebat:

Am si eu 2 intrebari : 1)Alexandru Macedon este acelasi cu Alexandru cel Mare? Eu caut pe google biografia lui A.Macedon si imi da despre A. cel Mare straight face Va rog ajutorr big grin 2) Spune-ti-mi si mie personalitati istorice ALE ANTICHITATII. mersi:*

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da,este vorba de aceeasi persoana. Gasesti destule personalitati antice pe ro.wikipedia.org. Numai bine!

3 răspunsuri:
| Paulla a răspuns:

1. Da, sunt una şi aceeaşi persoană.
2. Am să-ţi las un link, pentru că n-ai fost prea clară din ce perioadă şi din ce zonă geografică: http://ro.wikipedia.org/wiki/Istoria_antic%C4%83#Personalit.C4.83.C8.9Bi.

| costel121 a răspuns:

Da sunt aceiasi

| papushika_9151 a răspuns:

Da este aceeasi persoana, viata lui Macedon chiar este interesanta merita studiata