| Allann1234 a întrebat:

Bună, TPU! Am si eu două întrebări pentru voi. Anul trecut am terminat liceul, dar am chiulit foarte mult, mai ales în ultimii 2 ani, n-am luat nici bac-ul din cauza ca am fost eliminat din examen, dar cu toate astea, am primit o diplomă de de absolvire a liceului. Întrebarea mea este, se mai considera ca am liceu (ca l-am terminat) dacă am chiulit? Și a doua intrebare, mă pot duce la facultate dacă mă înscriu din nou la bac și îl iau? Vă mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai primit diploma de absolvire inseamna ca ai absolvit liceul si te poti prezenta la bacalaureat.
Daca vei reusi la bacalaureat atunci poti candida la admiterea intr-o facultate.

| JackR a răspuns:

Asa cum spuneau colegii, mai sus, da si da. Intrebarea mea este alta, "de ce?"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Ai 12 clase, liceu absolvit.
2. Da.

| KillaNoFilla a răspuns:

Da si da