| Andruta05 a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor. Imi puteti spune 2 tari, din Europa, care se aseamana? Si pentru ce sau cu ce se aseamana aceste 2 tari? Dau fundita + vot puppy dog eyes.

Răspuns Câştigător
| Andrei233 a răspuns:

Cipru si Grecia.Se aseamana prin cultura,vorbesc aceeasi limba, amandoua au deschidere la Marea Mediterana, ceea ce inseamna ca au clima mediteraneana.Asemeni tarilor mediteranene se ocupa cu cultivarea maslinelor etc. Sper ca ti-am fost de ajutor.

2 răspunsuri:
| Lumine a răspuns:

Buna!
Aici vei gasi asemanarile si deosebirile dintre Maria Britanie (UK) si Romania :
http://www.romedics-life.co.uk/......si-romania

Succes!

| Fillaide a răspuns:

Romania si Republica Moldova

1.Limba
2.Zona geografica
3.Traditii si obiceiuri