| Elena_Maria_1993 a întrebat:

Buna, TPU! Am si eu o intrebare: dupa ce termin liceul, in ce consta examenul pentru Facultatea de Drept din Bucuresti si in ce perioada este sustinut? Zi frumoasa!????

Răspuns Câştigător
| alexandramng a răspuns:

Admiterea se dă la gramatica limbii române și economie, iar perioada diferă în fiecare an. Dacă nu te "împaci" cu economia, poți da admitere în alt oraș, iar de la orice facultate de stat, te poți transfera la alta (de la Pitești la București de ex). Mult succes!

1 răspuns:
| Florin9Florin9 a răspuns:

Găsești toate informațiile necesare pe site-ul lor.
Perioadele pot să difere de la un an la altul, chiar și structura examenului.