| anonim_4396 a întrebat:

Buna:* stiu ca mai am 3 ani si termin liceul insa m-am hotarat in cele din urma sa dau la facultatea de drept laughing. Ce parere aveti de aceasta facultate din Bucuresti? Cum se intra, in ce constra examenul etc.Tot ceea ce stiti spuneti-mi si mie va rogsad. Multumesc mult si dau fundita:*

Răspuns Câştigător
| Ropidox a răspuns:

Pai trebuie sa dai o probă scrisă de 4 ore din :
Limba română si Economie

Numărul de locuri este urmatorul:
300 buget - zi
150 cu taxă - zi
5 locuri pentru candidatii din Republica Moldova

Sesiunea de admitere este in IULIE!

Specializari
Drept - 4 ani zi
Drept - 5 ani frecvenţă redusă

Master

Carieră judiciară
Drept comunitar
Drept internaţional
Drept privat aprofundat
Drept Public
Dreptul afacerilor
Master profesional de drept european şi internaţional
Relaţii de muncă şi industriale

Am o prietena acolo si este foarte bine din toate punctele de vedere! Sincer sa fiu este plina lumea de avocati dar daca asta iti doresti cu adevarat "Fa-o" asa si eu tot 3 ani mai am si eu tot o tin pe a mea sa merg la academia de politie chiar daca nu toata lumea este PRO!
Sper ca te-am ajutat suficient!