| FlyandSmile a întrebat:

Buna TPU.Am si eu o intrebare. Exista un loc fix pe pamant? ex: (bloc, muntii..etc) Dar sa fie fix? Funda:*

8 răspunsuri:
| DerFinne a răspuns:

Toate blocurile si toti muntii sunt fixsi pe pamant... nu am mai auzit de blocuri si de munti care sa se plimbe happy

| Weedier a răspuns:

?

| Okami23 a răspuns:

Consider ca intrebarea ta e o gluma,
dar ca sa-ti raspund, blocurile, muntii nu se misca deoarece sunt sustinute de forta gravitationala, pamantul se misca in jurul soarelui si a axei sale dar tu nu simti

| FlyandSmile explică (pentru Okami23):

M-am referit la UN LOC FIX! stiu si eu ca nu exista dar credeam ca stiti si voi ceva.....Si de ce as pune-o la gluma? straight face

| Okami23 a răspuns (pentru FlyandSmile):

Ca toti cei care ti-au raspuns o iau ca pe o gluma

| Chio9 a răspuns:

Doi betivi iasa dintr-un bar.
La care unul dintr-e ei zice.
-Ba am uitat sa ma pis.
La care alalalt.

-Lasa ma ca te invat eu.

| Făraş a răspuns:

Deocamdata nu au prins picioare blocurile sau muntii big grin

| Fnnyn a răspuns:

Nu exista. Pamantul este in continua miscare, atat in jurul axei sale, cat si in jurul soarelui. Deci blocurile, muntii si toate lucrurile de pe Terra, inclusiv ea, sunt in miscare. tongue