| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o mica intrebare happy. Ce inseamna daca visezi struguri negri? big grin

3 răspunsuri:
| ande06cata a răspuns:

Ca ti-e pofta de struguri negri... nu-i bine sa crezi in prosti, gen daca visez ceva inseamna ca nu stiu ce, oricum, nu-s adevarate, sunt doar superstitii.

| razvan2611 a răspuns:

laughing voi fetele credeti in toate prostiile, stiati ca visele sunt numa niste minciuni... consider ca ai visat struguri deoarece te-ai gandit in zilele dinainte de a visa la struguri sau ai vaut struguri sat ti-a fost lacomie... asa ca, cumpara-ti niste struguri si sigur nu mai visezi, poate cand ti se face pofta de albi, o sa visezi albi.happy
\

| SWΔG a răspuns:

Pai uite:

lacomie, lacrimi
-- acri- dezbinare, amaraciune in viata
-- albi- sanatate, prosperitate, proiecte ambitioase
-- avand- bucurie, veste buna, prosperitate
-- calcand- izbanda
-- copti- bucurie
-- culegand- semn bun
-- ciorchine- abundenta, sacrificiu
-- culegi- fericire
-- dulci- intalnire neasteptata
-- mancand- lacomie
-- multi- clevetire
-- negri- lacrimi, despartire neasteptata
-- rosii- putere de munca, lacrimi
-- rupand din cei frumosi- fericire nestatornica
-- vazand- vei lupta cu mari greutati.
Sper ca te-am ajutat!